top of page

defkuş - defkush

17894032585815696.jpg

RİTİM

Evrenin titreşimlerinin sadece çok az bir bölümü insan kulağıyla duyulabilir. Kişinin daha yüksek frekanslara uyumlanması için ritim bir kolaylaştırıcıdır. Monoton ritim vuruşları zihinsel konuşmayı susturup, içimize odaklanmayı sağlar. Bu beyin dalgalarımızın sese verdiği tepkidir. Şamanik davul ritmi sırasında beyin dalgalarımız ritimle rezonansa girerek bizi, theta durumuna sokar. Ses frekanslarıyla duyabildiğimiz ritim, bilinçdışına ulaşma öncesi hazırlık sürecinde bir yardımcıdır. Ritim sayesinde yaşama ait olan her şey yenilenmekte ve yinelenmektedir. Bu dinamizm aynı zamanda kişinin zihinsel, duygusal, ruhsal ve fiziksel düzlemlerinde iyileştirici, dengeleyici, değiştirici ve dönüştürücü etkiye sahiptir. Gerçekleştirilen ritüellerde def kullanılan ilk araclardandır. Bilincin üst boyutlarına geçişi ve üstbenlikle temas kurmayı sağlayan frekanslar içeren müziklerinin temel taşıdır. 

Evrensel semboller enerjetik olarak değer taşır ve bilinç üzerinde dönüştürücü etkiye sahiptir. Enerjiye yeni bir kanal oluşturarak veya yeni bir form kazandırarak maddesel boyuttaki akışını değiştirir. Aynı zamanda kuantum alandaki enformasyonun daha iyi bir alıcısı haline gelmeyi sağlar. Sembollerin sahip olduğu potansiyel enerji ses titreşimleri ile bütünleşerek daha güçlü bir etki yaratmaktadır.

SEMBOLLER

DEFKUŞLAR

defkuş logo kopya 2_edited.png

Çember formundaki ahşap kasnağa gerilmiş deri üzerine, karışık boyama teknikleriyle yapılan ve ritim enstrümanı gibi çalınabilen dairesel bir resim çalışmasıdır. Üzerlerinde yer alan semboller ve çalınmasıyla salınan ritmik titreşimler aracılığıyla çalışan bir meditasyon ve ritüel aracıdır.

Nasıl bir Defkuş sahibi olurum ?

bottom of page