top of page

13 Eki Cum

|

Sathmahal Gülistan

Vizyon Sanatı / Görsel Yeti Becerileri

Görüş gücü geliştirilebilen bir özelliktir, tıpkı kaslarımız gibi görme becerilerimizde geliştirilebilir. Görsel Yeti Becerileri / Vizyon Sanatı, kadim Şamanik yolun teknik ve yöntemlerinden aldığı destekle görünenin ötesindeki gerçekliğe kapılar açar. Yaratıcı görme gücümüze bir yol haritası sunar.

Vizyon Sanatı / Görsel Yeti Becerileri
Vizyon Sanatı / Görsel Yeti Becerileri

Saat ve Yer

13 Eki 2023 19:00 – 15 Eki 2023 19:00

Sathmahal Gülistan, Kabakum, Lavanta Sokak No:17, 35980 Dikili/İzmir, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Hayatımızı, ihtiyaçlarımız doğrultusunda şekillendirebilmek için görsel tasarı yetimizi kullanmak, içinde yaşadığımız dünyayı algılama biçimimize bir düzen getirir. İmajine ederek dokunamayacak dahi olsak, görmeyi seçtiğimiz şeyi ulaşabileceğimiz bir alana getirmiş, var etmiş oluruz. Bu bir ilişkinin başlangıcıdır.

Görmek sadece bedenimizde bir organ olan gözün işi değildir.

Her gece uyku halinde gözlerimiz devre dışıdır ama rüya görürüz. Düşündüklerimiz, inandıklarımız, arzularımız, isteklerimiz, amacımız, ve niyetimiz görüşümüzü etkiler. Kadim Şamanik yolun da amacı budur. Binlerce yıldır insanoğlu aydınlanmak için bu yolu kullanmıştır. Zihinlerdeki karışık ve kalabalık bilginin içinden, yaşamda karşılık bulan anlamlı ve sade resme ulaşmak, görsel tasarı yeteneğini geliştirmekle mümkündür.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page