top of page

Dönerek Dönüşmeye Başlarız

Güncelleme tarihi: 26 May 2020

Bedenimiz yaşam deneyimlerimizin her birini hatırlar. İdeal bir dünyada, travma veya derin duygular bizi etkilediğinde, bu duyguları tecrübe eder ve özümseriz, sonra enerjiyi boşaltır ve bırakırız. Ancak günlük yaşamda çoğu zaman içsel cevaplarımızı tam olarak kabul etmez ve gerektiği gibi ilgilenmeyiz. Çoğu zaman enerji akışını bastırıp, engeller, hafızanın ve duyguların üzerini örteriz. Travmanın titreşimi bedenlerimize gömülür ve kaslarımıza, eklemlerimize ve organlarımıza kaydolur. Engellenen bu enerjiyi bedenimizden serbest bırakmak, sağlık ve refahı geliştirmenin hayati bir parçasıdır.


Dönüş yolculuğu bunu yapmanın kolay ve keyifli bir yoludur. Ortalama her bireyin rahatlıkla deneyimleyebileceği bir bilinç hali olan trans durumuna geçmemizi sağlayan, derinden iyileştirici bir uygulamadır. Dönüş esnasında zihin bir bilgisayarın kendisini temizlemesi gibi temizlenmeye başlar, formatlanır. Daha önce işleyemediği verileri işleyebilme kabiliyetine ulaşır. Yorumlama gücü artar, ilişkilendirilmeyi daha hızlı yapar. Duyulara gelen milyarlarca işlenemeyen verilere karşı hassasiyeti artar ve daha fazlasını yorumlar. Bu da bir farklı deyişle kişinin kendisi ve yaşadığı çevre ile ilgili farkındalığının arttığı anlamındadır.


Dönüş yolculuğunda, artık bize hizmet etmeyen sıkışmış enerjiyi serbest bırakmak için bedenimiz kendiliğinden açılır. Bunun sebebi aslında dönüş eyleminde iken duyularımızın daha fazla açılmış olmasıdır. Duyularımız saniyede 400 milyar veri kabul etmektedir. Ancak bunlardan sadece 2000 tanesini bilinçli şekilde yorumlamaktadır. Dönüş eylemiyle içine girdiğimiz bilinç halinde diğer verilerin de yorumlanması mümkün olabilmektedir. Bu idrak kabiliyetinin arttığı bir başka bilinç halidir.


Dönüş hareketinin aralıksız tekrarı esnasında kendiliğinden meydana gelen bir duygu salıverme gerçekleşir. Eski enerji deşarj olurken, beden daha akışkan ve daha özgür hissetmeye başlar. Bedende hapsolmuş her bir hissi bıraktığımızda, eski bir alışkanlığı bırakırız ve o anda daha fazla mevcut olmak için özgür kalır, her zamankinden daha canlı hissederiz. Dönen kişi her anının farkında olarak müziğin ritmine uyumlanmış olan özünün dansında kendini bulur.


* Vücudunuzun bilgeliğiyle yeniden bağlanın ve kendi içgüdülerinize güvenin.

* Dişil enerjinizi kucaklayarak tutkunuzu yeniden ateşleyin.

* Eril enerjinizi somutlaştırarak kişisel gücünüzü geri kazanın.

* Kalbinizde tuttuğunuz acıları serbest bırakın bağışlama, merhamet ve sevgiye açın.

* Yaratıcı ifadenizi yeniden keşfedin.

* Sezgilerinizi ve hayal gücünüzü yeniden uyandırın ve yaşamınız hakkında daha fazla bilgi edinin.

* Ruhsal bağlantınızı hatırlayın.

* Sizi hayatınızda geri tutan engellenmiş duygusal enerjiyi serbest bırakın.

* Tüm enerji sisteminizi daha sağlıklı bir canlılık ve titreşime getirerek çakralarınızı dengeleyin.

* Artık size hizmet etmeyen şeyleri bırakın ve içinizde uyuyan güçleri uyandırın.


Yavaş ama emin adımlarla kendinizi tekrar daha iyi hissetmeye başlayacaksınız.

87 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page