top of page

BAYKUŞ ERKİ

Güncelleme tarihi: 1 Mar 2022


Baykuş bilgiyi temsil eder sırların ve gizemin sembolizmasını taşır. Dişil olanı ay ve geceyi. Sezgi gücü çok yüksektir ve sırların karanlıkların yüksek düzeyde bilgeliğine ve erkine sahiptir. Altıncı his ve astral seyahatle ilgilidir.


Baykuşlar çıkardıkları sesler ve gece görüşleri yüzünden kimi inanışlarda onlardan korkulmasına yol açmışlardır. Pek çok tradisyonda baykuş ölüm sembolü olarak kabul edilir. Ancak bu özelliği fiziksel ölümü temsil etmez. Kişiye yarardan çok zarar veren özelliklerin, düşüncelerin, duyguların, davranışların ve inançların ölümünü yani bunların serbest bırakılmasını, terk edilmesi gerektiğini temsil eder.


Kendi derinlerindekileri fark edebilmek, yüzeyin altında yatanı görebilmek ve maskeleri kaldırmak onun genel özelliklerindendir. Onun şifası maskelerin sessiz ve hızlı hareketlerin ardını görebilme yeteneğinde yatar.

Çevresinde olan bitenin son derece farkındadır ve gece görüşü o kadar güçlüdür ki karanlıkta kilometrelerce öteyi bile görebilir. Korkulu değişim dönemlerinin karanlığında bize ışık olur. İç dünyanızı güvenle keşfetmenize, gölge benliğinizi tanımak, karanlık ve aydınlık yanlarıyla bütünleşmek isteyenlere yardımcı olacaktır. Kendi kendimizi kandırdığımız dönemlerde halının altına süpürdüğümüz pek çok şeyle yüzleşmemizi sağlar. Kendimizle ilgili evham yaptığımız durumlarda veya fazla beğeni illüzyon perdelerini kaldırır, gerçekliğimizle yüzleşmemize yardımcı olur.


Işığın dünyasıyla karanlık ve görünmez dünyanın arasındaki bağı kurar. Bilinçaltını ve bilinmeyeni temsil eder. Gaybte bize rehberlik eder. Önsezisi, altıncı hissi güçlü olanların ve gaipten haber verenlerin totemidir.


Yüksek sezgi sahibi insanları daha sevecen, olmaya daha dikkatli konuşmaya daha özenli davranmaya, onlara şefkatle paylaşmayı öğretmeye gelir.


Baykuş erki taşıyan kişiler kendilerine özel kişilerdir. Kendi gerçek düşüncelerinin bilinmesini asla istemezler biraz gizemlidirler ancak bu sebepten çoğu zaman yanlış anlaşılırlar.


Görme güçleri neredeyse mucizevi olan baykuşların bu özelliği işitme yeteneklerine de yansımıştır. Her türlü sesi ayırt edebilir. Başkalarının kandırıldığı yerlerde baykuş gerçekte ne olduğunu görür ve bilir. Başkaları ne kadar saklamaya çalışırsa çalışsın yaptıkları şeyi sizden asla gizleyemezler. Baykuş şifacıları bir bireyin içsel yaşamına dair o bireyin kendisinden daha çok şey bilirler.Antik Yunan mitolojisinde zekâ, sanat, barış ve ilham tanrıçası Athena’nın sembollerindendir. Omzunda durur ve ona fısıldayarak yalnızca gerçekleri konuşmasına yardım eder.


Uzağı görebilen psişik yapıları çok değerli olduğundan bu yeteneklerini başkalarına yardım amacıyla kullanmak için rehberdir baykuş. Mükemmel bir ruhsal rehber psikolog, danışman ya da terapist olabilir.

89 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

YILAN ERKİ

GELİNCİK

Comments


bottom of page